Посібники, видані проектом Канада-Україна: Регіональне врядування і розвиток

Загальна інформація про проект

RGDПроект «Регіональне врядування та розвиток» (РВР) розрахований на 8 років (2005-2013) і покликаний сприяти становленню регіонального економічного розвитку в Україні. Діяльність проекту спрямована на розробку та впровадження практично-орієнтованої навчальної програми для державних службовців у 13 областях України. Учасники навчання отримали знання та практичні навики щодо забезпечення сталого економічного розвитку, зменшення інфраструктурного дефіциту країни та ефективнішого менеджменту регіональними фінансами.

 

Протягом першого етапу, (2005-2010 р.р.) проект «РВР» допомагав Уряду України у реалізації Державної стратегії регіонального розвитку у двох пілотних регіонах – Запорізькій та Закарпатській областях. Проект співпрацював з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування у цих областях і надавав допомогу з розробки, впровадження та моніторингу стратегій розвитку областей, районів та міст, сприяв належному відображенню питань гендерної рівності та екологічної безпеки у цих стратегіях.

У 2010 році проект «РВР» було продовжено до березня 2013 року. На період продовження проекту було передбачено діяльність з підготовки тренерів, а також розробки та запровадження програми підвищення кваліфікації державних службовців з питань регіонального економічного розвитку у 13 областях України, що здійснюється у співпраці з Головним управлінням державної служби України та Національною академією державного управління при Президентові України. Практичною складовою навчальної програми є розробка та впровадження учасниками реальних проектів розвитку регіонів, з урахування питань гендерної рівності та екологічної безпеки.

Проект РВР співпрацював з Мінекономіки та Мінрегіонбудом щодо вдосконалення законодавства з питань регіонального економічного розвитку, і допомагав Запорізькій області у завершенні повного циклу стратегічного планування, впровадження стратегії та моніторингу її виконання.

Проект РВР впроваджений Канадським інститутом урбаністики (КІУ) за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку. Партнерами з впровадження проекту є Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Головне управління державної служби України, Національна академія державного управління при Президентові України, а також Фундація міжнародного навчання (Канада) та Асоціація агенцій регіонального розвитку України

Наразі діяльність проекту успішно завершено.

У роботі проекту РВР протягом 2007-2013 рр. брав участь як експерт зі стратегічного планування та регіонального економічного розвитку Віталій Лисенко, менеджмент-консультант, керуючий партнер "ІС-Консалтинг".

З деякими виданнями проекту РВР, у т.ч. підготовленими за участю В.Лисенка, ви можете ознайомитись, завантаживши їх за відповідними посиланнями.

 


 

Навчальні посібники та інші матеріали розміщені на сайті "ІС-Консалтинг" за рекомендацією українського офісу проекту РВР для сприяння поширенню кращих практик, результатів і надбань проекту Канада-Україна: Регіональне врядування і розвиток (RGD).

 

Навчання дорослих: виклики, специфіка, інтерактивні методи. Український досвід в регіональному економічному розвитку (2013р.)

Інструменти регіонального розвитку в Україні (2013р.)

Екологічна збалансованість стратегічних ініціатив і проектів (інтегрування довкільних аспектів у стратегічне планування та проектну діяльність) (2012 р.)

Оцінювання соціально-гендерного впливу стратегій, програм і проектів регіонального розвитку (2012р.)

Посібник з підготовки заявок на фінансування проектів розвитку інженерної інфраструктури територіальних громад (2009р.)

Досвід стратегічного планування розвитку Запорізької області із залученням громади (2008р.)

Розроблення та впровадження стратегічного плану: практичний посібник (2008р.)

Посібник з моніторингу та оцінювання програм регіонального розвитку (2007р.)


З цими, а також з іншими виданнями ви також можете ознайомитись безпосередньо на сайті проекту РВР до кінця 2014 р.